Dysk twardy Samsung

Samsung w swojej bardzo obszernej ofercie produktów nie zapomniał również o miłośnikach dysków HDD. W zależności od preferencji oraz aktualnych zapotrzebowań możemy otrzymać następujące typy nośników:

  • klasyczne laptopowe napędy o formacie 2,5 cala,
  • dyski zewnętrzne o formacie 2,5 i 3,5 cala.

Dyski twarde wewnętrzne SamsungW ofercie natomiast nie znajdziemy obecnie dysków 3,5-calowych wewnętrznych przeznaczonych do komputerów stacjonarnych. Z powodu braku nośników HDD tego formatu można spokojnie zaadaptować na potrzeby „stacjonarki” dysk laptopowy 2,5 cala. Pamiętajmy, aby stabilnie zakotwiczyć go w obudowie (kieszenie oraz wnęki przeznaczone są dla standardowych 3,5-„calówek”).

Dyski twarde HDD Samsung 2,5 cala

Dedykowane do laptopów oraz notebooków nośniki mogą być również z powodzeniem montowane w standardowych komputerach stacjonarnych. Jednak zdecydowana większość z nich montowana jest w mobilnych urządzeniach. Jak na napęd wewnętrzny przystało dyski Samsunga wyposażone są w interfejs SATA – SATA II (przepustowość łącza 3,0 GBit/s) lub nowszy SATA III (przepustowość łącza 6,0 GBit/s).

Nośniki laptopowe Samsunga posiadają prędkość obrotową 5400 rpm (jak zdecydowana większość dysków HDD 2,5 cala). Zakres pojemności – niezwykle rzadko spotkać można egzemplarze mające poniżej 500GB, zdarzają się napędy dysponujące pojemnościami 1TB i więcej.

Zestawienie dysków Samsung 2,5″

dysk zewnętrzny Samsung

Dyski zewnętrzne Samsung

W ofercie Samsunga znaleźć można również dyski o formacie 2,5 i 3,5 cala występujące jako urządzenia peryferyjne podłączane za pomocą interfejsu USB (najczęściej jest to nowszy typ USB 3.0, cechujący się większą przepustowością w stosunku do USB 2.0 oraz kompatybilnością wsteczną).

Zakres pojemności nośników zewnętrznych – w ofercie królują egzemplarze mające przynajmniej 1TB powierzchni magazynowej, chociaż zdarzają się także mniejsze dysponujące pojemnością 500GB.

Zestawienie dysków zewnętrznych Samsung

Jaki dysk / nośnik wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *