Dysk do laptopa

Dysk 1 TB Samsung do laptopa. Jaki najlepszy? [Ranking]
Rankingi z 19 kwietnia 2024

Szukając dobrego nośnika danych rekomendujemy nasze aktualizowane każdego dnia zestawienia z dyskami do laptopów 1 TB Samsung.

Zachęcamy do wyrażania opinii na temat dostępnych w rankingach dysków 1 TB Samsung do laptopów.


[TOP10] Dobre dyski do laptopa 1 tb Samsung ★ Ranking kwiecień 2024 ★

Poniżej prezentujemy, jaki dysk twardy 1 TB Samsung do laptopa był najchętniej wybierany przez Internautów. Przygotowany ranking z dyskami do laptopów 1 TB Samsung jest aktualny na kwiecień 2024.

1 ★  Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 szary, 1_731651

Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 szary, 1_731651
469 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 szary, 1_731651 - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 szary, 1_731651
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 469 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  parametry główne niezwłoczny transfer danych Kompaktowa i wytrzymała obudowa Zabezpieczenie danych hasłem zaawansowana technologia z portem USB 3.2 gen.2 instynktowne oprogramowanie duży zakres kompatybilności Poznaj dysk przenośny PSSD T7 Poznaj dysk mobilny PSSD T7, który zaskoczy Cię swoimniewielkim wymiarem,wktórym zawarta jest ogromna liczba pamięci.ponadto urządzenie jestkompatybilne z komputerami PC, Mac i sprzętem mobilnym oraz jest nawet 9,5 razy szybszy od zewnętrznych dysków mobilnych HDD.

  T7 kryje w sobie najwyższą jakość dzięki zaimplementowanym w niego podzespołom i całemu oprogramowaniu, w tym wysoko cenione globalnie pamięci DRAM i NAND, które są produkowane przez producenta Samsung - czołowego producenta pamięci flash*.

  Bezpieczeństwo zapewni Ci możliwość ustawieniahasła,które będzie chroniło zawarte w nim pliki. * Źródło: informacje IHS Markit z II kwartału 2019 r: udział rynkowy dostawców NAND w rynku przychodów. Szybki i kompatybilny Współpraca z wieloma urządzeniami Dysk PSSD T7 jest kompatybilny w wieloma urządzeniami.

  bez problemu możesz podłączyć go do komputerów PC, Mac,urządzeń z Androidem, konsoli do gier i nie tylko*, dzięki czemu w dowolnym miejscu i czasie uzyskasz dostęp do swych plików. Do zestawu dołączone są na dodatek: kable USB typu C na C i typu C na A**.

  * Kompatybilność z urządzeniami - hostami może się różnić. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać przeformatowania T7. Listę kompatybilnych sprzętów znajdziesz na stronie www.samsung.com/support. ** T7 jest kompatybilny z USB 3.0 i USB 2.0.

  Jeszcze szybszy transfer danych Dzięki błyskawicznej szybkości USB 3.2 Gen 2 możesz przesyłać pliki nawet o sporej objętości w zaledwie kilka sekund.zaimplementowana technika PCIe NVMe pozwala na szybkość odczytu/zapisu wynoszącą do 1050/1000 MB/s*, cosprawia, że T7 jest prawie dwa razy szybszy niż jego poprzednik T5**.

  * wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji hosta. Żeby osiągnąć maksymalną szybkość odczytu/zapisu adekwatnie do 1050/1000 MB/s, urządzenie hosta i kable połączeniowe muszą obsługiwać USB 3.2 Gen 2 i tryb UASP muszą być włączone.

  ** Na podstawie wyników testów wewnętrznych w porównaniu do zewnętrznego dysku twardego Samsung 1 TB (HX-MTD10EA). Konfiguracja systemu testowego: ASUS Z370 ROG MAXIMUS X APEX (USB 3.2 Gen 2 Type-C), Intel® Core Procesor i7-8700K przy 3,70 GHz (Coffeelake), OS-Windows 10 RS6.

  solidna i wytrzymała budowa Ciesz się wyjątkowo potężną i wytrzymałą obudową PSSD T7, która nie ma ruchomych części, a metalowa kompozycja powoduje, iż T7przetrwa upadek z wysokości choćby 2 metrów*.

  w dodatku, dysk objęty jest 3-letnią gwarancją. * Wewnętrzny test uderzenia na skutek upadku przeprowadzono w warunkach kontrolowanych. Aby uzyskać więcej danych na temat gwarancji, odwiedź stronę www.samsung.com/support Bezpieczeństwo danych Nie martw się o bezpieczeństwo plików prywatnych.

  Dysk T7 wykorzystuje szyfrowanie 256 AES,dzięki któremu do odczytania plików konieczna jest znajomość klucza, którym w przypadku dysku przenośnego PSSD T7 jest ustawione poprzez Ciebie hasło. Wytworny i kompaktowy Aluminiowy dysk mobilny T7 jestlekki i smukły,w dodatku świetnie mieści się w rąk,dzięki swej wielkości, która przypomina kartę kredytową.

  przypasowany do Twoich potrzeb PSSD T7 jest przystępny w trzech wariantach pojemnościowych: 500 GB, 1 TB, 2 TB. Wybierz spomiędzy trzech wersji kolorystycznych: tytanowej szarości, indygo (niebieskim) albo srebrnej czerwieni*.

  * Opcje kolorów różnią się w zależności od obszerności pamięci. 1 GB = 1 000 000 000 bajtów, TB = 1 000 000 000 000 bajtów. Komputer może wykazać niższą objętość z powodu użycia innego standardu pomiarowego.

  za każdym razem gotowy do pracy Najnowsze oprogramowanie Najnowsze oprogramowaniedla komputerów PC i Mac, w które został wyposażony dysk T7 pomaga łatwo skonfigurować hasło, a także uzyskać aktualizacje oprogramowania*.

  Aby korzystać z dysku na smartfonach i tabletach z Androidem pobierz specjalnie tworzoną do tego aplikację przenośną**. * Oprogramowanie wymaga systemu Windows 7 albo nowszych, Mac OS X 10.10 lub nowszych, Android 5.1 (Lollipop) albo nowszych.

  Starsze wersje systemów operacyjnych Windows, Mac i Android mogą nie być obsługiwane. ** Aktualizacja oprogramowania sprzętowego wymaga połączenia z komputerem PC albo Mac i połączenia internetowego.

  Aplikacja na Androida przystępna w Google Play. Kontrola termiczna Nigdy nie martw się o przegrzanie. Z Dynamic Thermal Guard i ePCM dysk PSSD T7 został zaprojektowany tak,automatycznie utrzymywać optymalną temperaturę* pracy choćby przy znacznych prędkościach.

  * T7 utrzymuje stałą temperaturę obudowy poniżej 45 poziomów, zgodnie z normami jakości Samsung dotyczącymi zarządzania ciepłem i bezpieczeństwa. W opakowaniu Samsung dysk przenośny PSSD T7 o wybranej pojemnościInstrukcja obsługiKabel USB 3.2 USB-C na CKabel USB 3.2 USB-C na A Porównaj mobilne dyski PSSD Samsung Dysk mobilny PSSD T7 Dysk przenośny PSSD T5 objętość 500 GB, 1 TB, 2 TB 250 GB, 500...


2 ★  Dysk SSD Samsung 990 PRO PCle 4.0 NVMe M.2 1TB

Dysk SSD Samsung 990 PRO PCle 4.0 NVMe M.2 1TB
538,58 zł
Najniższa Cena Online

★ Dysk SSD Samsung 990 PRO PCle 4.0 NVMe M.2 1TB - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Dysk SSD Samsung 990 PRO PCle 4.0 NVMe M.2 1TB
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 538,58 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:
  wielki dobór artykułów RTV i AGD. Komputery i sprzęt do gamingu. Znajdź coś dla siebie! Wybrane produkty z bezpłatną dostawą. Poznaj całkowitą ofertę Sferis! Ekspresowa wysyłka.

3 ★  Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW

Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW
433 zł
Najniższa Cena Online

★ Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 433 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:
  obfity wybór artykułów RTV i AGD. Komputery i sprzęt do gamingu. Znajdź coś dla siebie! Wybrane produkty z bezpłatną dostawą. Poznaj pełną ofertę Sferis! Ekspresowa przesyłka.

4 ★  Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652

Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652
467 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652 - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 467 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  atrybuty główne bezzwłoczny transfer danych Kompaktowa i wytrzymała pokrywa Zabezpieczenie danych hasłem nowoczesna technologia z portem USB 3.2 gen.2 intuicyjne oprogramowanie obfity zakres kompatybilności Poznaj dysk przenośny PSSD T7 Poznaj dysk przenośny PSSD T7, który zaskoczy Cię swymniewielkim wymiarem,wktórym zawarta jest ogromna ilość pamięci.w dodatku urządzenie jestkompatybilne z komputerami PC, Mac i sprzętem przenośnym, a także jest choćby 9,5 razy szybszy od zewnętrznych dysków mobilnych HDD.

  T7 kryje w sobie najwyższą jakość dzięki zastosowanym w niego podzespołom i całemu oprogramowaniu, w tym wysoko szanowane globalnie pamięci DRAM i NAND, które są tworzone poprzez markę Samsung - czołowego producenta pamięci flash*.

  Bezpieczeństwo zapewni Ci możliwość ustawieniahasła,które będzie broniło zawarte w nim pliki. * Źródło: informacje IHS Markit z II kwartału 2019 r: udział rynkowy dostawców NAND w rynku przychodów. Szybki i kompatybilny Współpraca z wieloma urządzeniami Dysk PSSD T7 jest kompatybilny w wieloma urządzeniami.

  bez problemu możesz podłączyć go do komputerów PC, Mac,urządzeń z Androidem, konsoli do gier i nie tylko*, dzięki temu w dowolnym miejscu i czasie uzyskasz dostęp do swoich plików. Do zestawu załączone są też: kable USB rodzaju C na C i typu C na A**.

  * Kompatybilność z urządzeniami - hostami może się różnić. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać przeformatowania T7. Listę kompatybilnych maszyn znajdziesz na stronie www.samsung.com/support. ** T7 jest kompatybilny z USB 3.0 i USB 2.0.

  Jeszcze szybszy transfer danych Dzięki błyskawicznej szybkości USB 3.2 Gen 2 możesz przesyłać pliki choćby o szerokiej objętości w zaledwie kilka sekund.zaimplementowana technika PCIe NVMe zezwala na szybkość odczytu/zapisu wynoszącą do 1050/1000 MB/s*, cosprawia, iż T7 jest prawie dwa razy szybszy niż jego poprzednik T5**.

  * sprawność może się różnić w zależności od konfiguracji hosta. Aby osiągnąć maksymalną prędkość odczytu/zapisu optymalnie do 1050/1000 MB/s, urządzenie hosta i kable połączeniowe muszą obsługiwać USB 3.2 Gen 2 i tryb UASP muszą być włączone.

  ** Na podstawie wyników testów wewnętrznych w porównaniu do zewnętrznego dysku twardego Samsung 1 TB (HX-MTD10EA). Konfiguracja systemu testowego: ASUS Z370 ROG MAXIMUS X APEX (USB 3.2 Gen 2 Type-C), Intel® Core Procesor i7-8700K przy 3,70 GHz (Coffeelake), OS-Windows 10 RS6.

  mocna i wytrzymała budowa Ciesz się istotnie solidną i wytrzymałą obudową PSSD T7, która nie posiada ruchomych części, a metalowa budowa powoduje, iż T7przetrwa upadek z wysokości nawet 2 metrów*.

  na dodatek, dysk objęty jest 3-letnią gwarancją. * Wewnętrzny test uderzenia na skutek upadku przeprowadzono w warunkach kontrolowanych. Żeby uzyskać więcej danych na temat gwarancji, odwiedź stronę www.samsung.com/support Bezpieczeństwo informacji Nie martw się o bezpieczeństwo plików prywatnych.

  Dysk T7 wykorzystuje szyfrowanie 256 AES,dzięki któremu do odczytania plików konieczna jest znajomość klucza, którym w przypadku dysku przenośnego PSSD T7 jest ustawione poprzez Ciebie hasło. Gustowny i kompaktowy Aluminiowy dysk przenośny T7 jestlekki i smukły,na dodatek nieprzeciętnie gromadzi się w rąk,dzięki swojej wielkości, która przypomina kartę kredytową.

  dobrany do Twoich potrzeb PSSD T7 jest przystępny w trzech wariantach pojemnościowych: 500 GB, 1 TB, 2 TB. Wybierz spomiędzy trzech wersji kolorystycznych: tytanowej szarości, indygo (niebieskim) albo metalicznej czerwieni*.

  * Opcje odcieni różnią się w zależności od obszerności pamięci. 1 GB = 1 000 000 000 bajtów, TB = 1 000 000 000 000 bajtów. Komputer może wykazać niższą objętość z powodu zastosowania innego standardu pomiarowego.

  za każdym razem gotowy do pracy Najnowsze oprogramowanie Najnowsze oprogramowaniedla komputerów PC i Mac, w które został zaopatrzony dysk T7 pomaga prosto skonfigurować hasło, a także uzyskać aktualizacje oprogramowania*.

  Aby korzystać z dysku na smartfonach i tabletach z Androidem pobierz specjalnie wykonaną do tego aplikację przenośną**. * Oprogramowanie wymaga systemu Windows 7 albo nowszych, Mac OS X 10.10 lub nowszych, Android 5.1 (Lollipop) lub nowszych.

  Starsze wersje systemów operacyjnych Windows, Mac i Android mogą nie być obsługiwane. ** Aktualizacja oprogramowania sprzętowego wymaga połączenia z komputerem PC lub Mac, a także połączenia internetowego.

  Aplikacja na Androida przystępna w Google Play. Kontrola cieplna Nigdy nie martw się o przegrzanie. Z Dynamic Thermal Guard i ePCM dysk PSSD T7 został zaprojektowany tak,automatycznie utrzymywać optymalną temperaturę* pracy nawet przy pokaźnych szybkościach.

  * T7 utrzymuje stałą temperaturę obudowy poniżej 45 poziomów, zgodnie z normami jakości Samsung dotyczącymi zarządzania ciepłem i bezpieczeństwa. W opakowaniu Samsung dysk mobilny PSSD T7 o wybranej objętościInstrukcja obsługiKabel USB 3.2 USB-C na CKabel USB 3.2 USB-C na A Porównaj przenośne dyski PSSD Samsung Dysk przenośny PSSD T7 Dysk mobilny PSSD T5 pojemność 500 GB, 1 TB, 2 TB 250 GB, 500...


5 ★  Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd

Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd
399 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  SAMSUNG
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  5
 • Cena: od 399 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:
  Najchętniej wybierany dysk SSD na świecie
  Najnowszy model najlepiej sprzedającej się na świecie serii dysków SSD. Dysk 870 EVO w technice SSD producenta Samsung, proponuje ulepszoną produktywność, bezawaryjność i kompatybilność, aby zaspokoić potrzeby każdego, od twórców treści, specjalistów IT, po każdego z nas.*
  * Źródła: serie 850 EVO i 860 EVO, NPD (dane dla USA od stycznia 2015 r. Do kwietnia 2020 r.) I GfK (dane dla UE5 od stycznia 2015 r. Do kwietnia 2020 r., dane z Chin od września 2018 r. Do kwietnia 2020 r.)
  nieporównana sprawność
  Dysk SSD 870 EVO osiąga maksymalny limit interfejsu SATA wynoszący 560/530 MB / s prędkości sekwencyjnej odczytu/zapisu*. Codzienni użytkownicy mogą teraz radować się SSD o prawdziwie mistrzowskiej produktywności. Inteligentny TurboWrite** przyspiesza szybkość zapisu i utrzymuje wysoką wydajność poprzez długi czas dzięki obszerniejszemu zmiennemu buforowi.
  * Konfiguracja systemu testowego: procesor Intel Core i7-7700K 4,20 GHz, DDR4 1200 MHz 32 GB, system operacyjny - Windows 10 Pro x64, chipset: ASUS PRIME Z270-A. Wszystkie informacje dotyczące sprawności zostały zmierzone z dyskiem SSD jako pomocniczym. ** skuteczność może się różnić w zależności od wersji oprogramowania sprzętowego dysku SSD i sprzętu i konfiguracji systemu. Pomiary wydajności zapisu sekwencyjnego są oparte na technologii Intelligent TurboWrite.
  Optymalizacja obliczeń. Technologia TurboWrite
  Wysoką wydajność przy znacznych obciążeniach daje pokaźniejszy bufor dysku „Intelligent TurboWrite#8221;*. Zapewnia on płynność podmiany danych między wieloma urządzeniami w jednym czasie.
  * wymiar bufora TurboWrite różni się w zależności od objętości dysku. Uzupełniające informacje na temat TurboWrite uzyskać można w serwisie.

  bezawaryjność definiująca branżę
  gwarantując do 2400 TBW* 870 EVO spełnia wiodące w branży standardy bezusterkowości. Obsługuje zadania od codziennych obliczeń po przetwarzanie video 8K i jest zaopatrzony w najnowszy kontroler V-NAND i MKX szóstej generacji, który zagwarantuje jednostajne działanie hosta.
  * TBW dla 870 EVO: 150 TBW dla modelu 250 GB, 300 TBW dla modelu 500 GB, 600 TBW dla modelu 1 TB, 1200 TBW dla modelu 2 TB i 2400 TBW dla modelu 4 TB. 5 lat albo TBW, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
  Bardziej kompatybilny niżeli kiedykolwiek
  Dysk SSD 870 EVO przeszedł testy zgodności z głównymi systemami hostów i aplikacjami, w tym chipsetami, płytami głównymi, NAS i urządzeniami do nagrywania video. Jako najnowszy towar z najlepiej sprzedającej się na świecie kolekcji EVO, sprawdzona wszechstronność dysku 870 EVO jest kompatybilna z systemami i zadaniami każdego użytkownika.
  * Testy zgodności przeprowadzone z wewnętrznymi firmami Samsung, AMD, MSI, Gigabyte, Synology, QNAP, BlackMagicDesign i ATMOS.
  Bezproblemowe przejście na najnowszy model
  Przejście na 870 EVO jest wyjątkowo nietrudne – starczy, że użytkownik ma komputer PC albo laptop obsługujący charakterystyczne urządzenia SATA o wielkości 2,5#8221;. By móc radować się tym arcydziełem technologii SSD, starczy podłączyć je do wejścia SATA, a odświeżone oprogramowanie migracyjne zajmie się całą resztą.

  Oprogramowanie Samsung Magician
  Spraw, aby Twój dysk działał jak magia. Świeże i ulepszone oprogramowanie Samsung Magician 6 sprawi, iż dysk SSD będzie pod kontrolą. Możesz łatwo zarządzać dyskiem przy pomocy szerokiej gamy przydatnych narzędzi, które zezwalają na bieżąco śledzić najnowsze aktualizacje, monitorować stan dysku, a choćby powiększać jego efektywność.
  • Sprawdzanie stanu dysku i TBW
  • Monitorowanie efektywności
  • Optymalizacja skuteczności
  • Aktualizacje
  • Szyfrowanie dysku
  • Pomoc

  Specyfikacja:
  • Producent: Samsung
  • Kod producenta: MZ-77E1T0B/EU
  • Model: 870 EVO
  • Format dysku: 2.5"
  • Grubość [mm]: 6.8
  • objętość dysku: 1 TB
  • Interfejs: SATA III
  • Pamięć podręczna: 1 GB
  • wariant kości pamięci: TLC
  • prędkość odczytu: 560 MB/s
  • prędkość zapisu: 530 MB/s
  • Odczyt Losowy: 98000 IOPS
  • Zapis Losowy: 88000 IOPS
  • Nominalny czas pracy: 1.5 mln godzin
  • TBW (Total Bytes Written): 600 TB
  • Klucz: Nie dotyczy
  • Szyfrowanie sprzętowe: Tak
  • Kontroler: Samsung MJX

6 ★  Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546)

Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546)
494,73 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546) - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  SAMSUNG
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546)
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  5
 • Cena: od 494,73 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  Dysk SSD Samsung 980 PRO 1 TB Nowy poziom skuteczności Poznaj super efektywny dysk Samsung SSD 980 PRO z interfejsem PCIe 4.0, który zezwala na stanowczo płynne przetwarzanie danych. Światowy lider w dziedzinie pamięci Flash stworzył najnowszy interfejs, zapewniający dwukrotnie szybszy transfer informacji niżeli PCIe 3.0.

  Jest także wstecznie kompatybilny z tym standardem, co daje mu uzupełniającą wszechstronność. Maksymalna szybkość Specjalny kontroler Samsung Elpis Controller wykorzystuje potencjał wszelkich czterech linii PCle, umożliwiając prędkość odczytu informacji dochodzącą do 7000 MB/s, czyli 2 razy szybciej niżeli dyski SSD PDle 3.0 i aż 12,7 razy szybciej niż dyski SSD SATA.

  980 PRO osiąga maksymalne szybkości w sytuacji PCIe 4.0. Sprzęt dla wymagających Samsung SSD 980 PRO został zaprojektowany z myślą o zapalonych graczach i profesjonalnych użytkownikach. Dysk 980 PRO oferuje dużą przepustowość i wysoką sprawność, potrzebną dla najistotniej wymagających gier, programów graficznych, czy analiz danych.

  Użyte kości pamięci V-NAND 3bit MLC oprócz szybkości, wytrzymałości i objętości jeszcze oszczędność energii. Produktywny dysk SSD NVMe M.2 Dysk SSD Samsung 980 PRO ma kompaktowy format M.2 2280, można go więc z łatwością podłączać do komputerów stacjonarnych i laptopów.

  Dzięki zwiększonej energooszczędności idealnie też przy tworzeniu wysokowydajnych zestawów komputerowych. Postawione poprzez Ciebie oczekiwania mogą zostać spełnione! niezawodna kontrola termiczna Wysokowydajne dyski SSD w głównej mierze wymagają wysokowydajnej kontroli termicznej.

  Aby zapewnić najwyższą efektywność, w dysku SSD Samsung 980 PRO wykorzystano powłokę z niklu, które pomaga zarządzać poziomem nagrzania kontrolera. Z kolei asygnowana warstwa odprowadzająca ciepło zapewnia kontrolę cieplną chipów pamięci NAND.

  Inteligentne rozwiązanie cieplne Za sprawą opracowanego poprzez Samsung, bezprecedensowego algorytmu kontroli termicznej, dysk SSD Samsung 980 PRO sam zarządza poziomem nagrzania, by zagwarantować trwałą, bezusterkową jakość pracy.

  Aby zapobiec wahaniom wydajności dysku, technika Dynamic Thermal Guard producenta Samsung utrzymuje jego temperaturę na adekwatnym poziomie. Oprogramowanie Magician Oprogramowanie Samsung Magician pozwoli Ci kontrolować stan i pracę dysku, a także maksymalizować jego sprawność.

  Będziesz mógł jeszcze w prosty sposób zarządzać swymi prywatnymi i poufnymi danymi i bronić je. Na dodatek, kiedy tylko pojawi się nowa aktualizacja oprogramowania, zostaniesz o tym poinformowany, aby Twój dysk SSD Samsung 980 PRO zawsze działał z maksymalną wydajnością.

  Pamięć flash nr 1 na świecie Doświadcz doskonałej skuteczności i bezawaryjności, którą wyłącznie zapewnia firma zajmująca od 2003 r. Pozycję światowego lidera w dziedzinie pamięci flash. Całe oprogramowanie układowe i wszystkie części, w tym światowej sławy DRAM i NAND Samsung, wytwarzane są wewnętrznie, co przekłada się na całkowitą kontrolę nad jakością.

  Poznaj niesamowitą jakość z dyski...


7 ★  Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038)

Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038)
399 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038) - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038)
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  3
 • Cena: od 399 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  większa wydajność Dysk 870 QVO przyspiesza wszystko, co robisz na komputerze. Prędkość odczytu/zapisu na poziomie 560/530 MB/s pozwoli poczuć różnicę przy uruchamianiu systemu, przeglądaniu stron i pracy z wymagającymi programami.

  Sprawdzona niezawodność szybkość i solidność to najważniejsze parametry dysków SSD, dlatego dyski Samsung są wyposażone w technologię V-NAND v5, która gwarantuje 3,8 razy dłuższą żywotność w porównaniu z poprzednimi generacjami i nawet do 2880 TBW.

  Dysk 870 QVO także 3-letnią gwarancję limitowaną maksymalnym TBW. Jeszcze więcej miejsca To, co teraz może wydawać się zbędną inwestycją, jutro może stać się standardem. Gry, filmy, fotografie, programy i system zajmują coraz więcej przestrzeni na dyskach komputerów, dlatego Samsung 870 QVO jest przystępny w różnych pojemnościach, od 1 TB aż do 8 TB, aby każdy mógł wybrać dysk, dostosowany do swoich potrzeb.

  powiększ możliwości i osiągaj więcej 870 QVO to najnowszy towar Samsung drugiej generacji QLC SSD i największy dysk tego typu, który gwarantuje do 8TB pamięci. Niewiarygodnie powiększa dotychczasowe możliwości użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów, poprawiając atrybuty pamięci do największej dostępnej obszerności, powiększając wydajność urządzeń.

  Nr. 1 na świecie wśród pamięci flash od 2003 Samsung proponuje najwyższą wydajność i niezawodność, jaką możesz uzyskać od pamięci flash, od 2003 roku.* Wszystkie oprogramowania i elementy pamięci DRAM i NAND tworzone są we własnym zakresie, zapewniając najkorzystniejszą jakość, której można zaufać.

  *Źródło: dane IHS Markit z 2 kw. 2003 – 2019 r. Udziały w rynku dostawców NAND wg przychodów. Lepszy pod każdym względem Przy maksymalnym limicie prędkości interfejsu SATA wynoszącym 560/530 MB/s, 870 QVO posiada lepszą prędkość i stałą wydajność w porównaniu z poprzednim modelem 860 QVO.

  Inteligentny TurboWrite przyspiesza prędkości zapisu i utrzymuje wysoką wydajność dzięki zwiększonemu buforowi. *Wydajność może się różnić w zależności od wersji oprogramowania wewnętrznego dysku SSD, a także sprzętu i konfiguracji systemu.*Losowa wydajność poprawiona do 13% w losowym czytaniu QD1.*Wydajność ciągłego losowego zapisu poprawiona do 31% *Konfiguracja systemu testowego: Intel® Core i7-7700k CPU@4.20GHz, DDR4 1200MHz 32GB, OS-Windows 10 Pro 64bit, Chipset - ASUS-PRIME-Z270-A.

  Ciesz się maksymalną pojemnością 870 QVO jest przystępny w wersjach 1TB, 2TB, 4TB, a także 8TB, a model 8TB to zdecydowanie największa z przystępnych objętości na rynku kart SSD. Dzięki 870 QVO użytkownicy mogą teraz cieszyć się i korzystać z największej mocy obliczeniowej SSD w przystępnej cenie.

  *1 GB = 1 000 000 000 bajtów według IDEMA. Pewna część obszerności może być wykorzystana na zapotrzebowania plików systemowych i konserwacji, dlatego rzeczywista pojemność może różnić się od przekazanej na etykiecie artykułu.*przystępne daty mogą się różnić w zależności od pojemności.

  niezawodny i trwały przełomowa pojemność 870 QVO podwaja jego bezawaryjność do 2880 TBW w porównaniu z poprzednim modelem 860 QVO i jest objęta 3-letnią gwarancją limitowaną maksymalnym TBW. Proponuje dodatkowo powiększoną bezusterkowość i stabilną wydajność dzięki udoskonalonemu algorytmowi ECC.

  *TBW: Zapisane terabajty.*Gwarantowana TBW: 360 TBW dla modelu 1 TB, 720 TBW dla modelu 2 TB, 1440 TBW dla modelu 4 TB i 2880 TBW dla modelu 8 TB.*Ograniczona gwarancja 3-letnia albo TBW, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

  Więcej danych na temat gwarancji znajduje się w dołączonym oświadczeniu gwarancyjnym.*ECC: kod korekcji błędów. Prosty i komfortowy w obsłudze 870 QVO asygnowany jest dla każdego, kto posiada komputer stacjonarny albo laptop, który obsługuje typowy 2,5-calowy format SATA.

  Korzystanie z tego dysku SSD jest proste i komfortowe, a podłączenie 870 QVO do gniazda SATA nie stanowi żadnego problemu. Na dodatek nowe oprogramowanie do migracji zajmie się resztą, a Ty nie musisz się martwić o nic więcej.

  Oprogramowanie Samsung Magician To nie magia - to świeże, udoskonalone oprogramowanie Samsung Magician 6.1, które gwarantuje całkowitą kontrolę nad dyskiem SSD. Aplikacja pozwala prosto zarządzać dyskiem, dzięki szerokiej gamie {pomocn|przydatn)ych narzędzi, które zapewniają terminową aktualizację dysku, monitorują jego stan i prędkość działania, a nawet poprawiają wydajność.

  Sprawdzanie stanu dysku i TBW Monitorowanie wydajności Optymalizacja wydajności Szyfrowanie dysku Aktualizacje Pomoc Podsumowanie cech 870 QVO Pojemność 1TB, 2TB, 4TB, 8TB* Format 2,5 cala Interfejs SATA 6 Gb/s (zgodne z SATA 3 Gb/s, SATA 1.5 Gb/s) Wymiary 100 x 69.85 x 6.8 (mm) Pamięć flash NAND 9XL V-NAND 4bit MLC Odczyt sekwencyjny do 560 MB/s Zapis sekwencyjny do 530 MB/s Temperatura pracy 0-70°C Odporność na wstrząsy 1500G Oprogramowanie zarządzające Samsung Magician Limit TBW (zapisane terabajty) 360/720/1440/2880 Gwarancja 3-letnia ograniczona do maks.

  TBW *Rzeczywista pojemność dysku może być mniejsza (z powodu formatowania, partycji, systemu operacyjnego, aplikacji itd.) Warto wiedzieć Jakie metody szyfrow...


8 ★  Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848

Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848
455,99 zł
Najniższa Cena Online

★ Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848 - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 455,99 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  eksponująca się szybkość

  Model 990 EVO proponuje pokaźniejsze prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego (do 5 000 i 4 200 MB/s) oraz losowego (do 700 i 800 K IOPS), czyli o 43% więcej niż w 970 EVO Plus 2TB. Krótszy czas wymagania na gry i szybki dostęp do wielkich plików.

  progresywna skuteczność energetyczna

  Długi czas pracy. Dzięki niezwykłej poprawie sprawności energetycznej o 70% w porównaniu z poprzednim modelem można pracować dłużej, nie obawiając się o naładowanie akumulatora. Na dodatek, obsługuje tryb Modern Standby, dzięki czemu można pozostać w łączności z Internetem i nadal otrzymywać powiadomienia nawet w stanie niskiego zużycia energii.

  Inteligentne zarządzanie energią grzewczą

  Etykieta rozpraszająca ciepło na dysku 990 EVO pomaga kontrolować temperaturę chipa NAND. Najnowocześniejszy algorytm kontroli temperatury marki Samsung w połączeniu z funkcją Dynamic Thermal Guard zapewnia stałą i bezawaryjną sprawność. To produktywność ma być wysoka, a nie temperatura dysku.

  Aplikacja Samsung Magician

  sprawia, iż dysk SSD działa magicznie. Narzędzia optymalizacyjne aplikacji Samsung Magician najkorzystniejszą produktywność dysku SSD. To bezpieczny i prosty sposób na migrację wszelkich danych w celu podmiany dysku SSD Samsung. Chroni cenne dane, kontroluje stan dysku i pobiera najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego.

  progresywność w praktyce

  Pamięci flash NAND producenta Samsung od dziesięcioleci zasilają rewolucyjne technologie, które zmieniły każdy aspekt naszego codziennego życia. Technika flash NAND została także zastosowana w naszych dyskach SSD i stanowi silny impuls dla kolejnych innowacji.  EAN: 8806095300276
  Gwarancja: 60 miesięcy
  Kod dostawcy: MZ-V9E1T0BW
  Model: 990EVO
  wariant napędu: Wewnętrzny
  objętość dysku: 1 TB
  szybkość odczytu: 5000 MB/s
  prędkość zapisu: 4200 MB/s
  liczba operacji odczytu IOPS (maks.): 700 K
  ilość operacji zapisu IOPS (maks.): 800 K
  Wysokość: 2.38 mm
  Szerokość: 22 mm
  Głębokość: 80 mm
  Waga: 9 g

9 ★  Samsung 990 PRO Heatsink 1TB PCIe 4.0 NVMe (8806094413748)

Samsung 990 PRO Heatsink 1TB PCIe 4.0 NVMe (8806094413748)
739 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung 990 PRO Heatsink 1TB PCIe 4.0 NVMe (8806094413748) - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Samsung 990 PRO Heatsink 1TB PCIe 4.0 NVMe (8806094413748)
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  2
 • Cena: od 739 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  Dysk SSD 990PRO Heatsink NVMe

  najszczególniej zaawansowany dysk SSD
  Wykorzystaj maksymalne możliwości PCIe 4.0. Ciesz się długofalową, niedoścignioną szybkością. Wbudowany system zarządzania temperaturą zapewnia nad wyraz niskie zużycie energii, zachowując równocześnie nieporównany poziom szybkości i efektywności - abyś to Ty zawsze miał pełną kontrolę nad grą.

  prędkość zmaksymalizowana pod kątem PCIe 4.0
  istotnie szybsze działanie. Prędkości odczytu/zapisu losowego o 40% i 55% wyższe aniżeli w modelu 980 PRO - do 1400K/1550K IOPS, zaś szybkości zapisu/odczytu sekwencyjnego wynoszące do 7450/6900 MB/s są niemal równe maksymalnym limitom PCIe 4.0. Zapomnij o ograniczeniach w grach, edycji video i 3D, analizowaniu informacji i wielu innych zastosowaniach.

  bezprecedensowa efektywność energetyczna
  Mniej energii, pokaźniejsza efektywność. Ulepszone cechy eksploatacyjne oznaczają na ogół większe zużycie energii. Jednak model 990 PRO zużywa mniej energii - jego skuteczność na jeden wat jest o 50% udoskonalona w sytuacji dysku 980 PRO. Taka charakterystyka umożliwia maksymalne użycie możliwości standardu PCIe 4.0 przy jednoczesnej optymalizacji skuteczności energetycznej.

  Inteligentne zarządzanie energią cieplną

  Płaski radiator wydajnie odprowadza ciepło, zapobiegając tym samym spadkom produktywności spowodowanym przegrzaniem. Stabilna kontrola nad ilością produkowanego ciepła i znikomy poziom hałasu generowanego przez wentylator w wymagających graficznie grach. Smukła pokrywa jest kompatybilna z konsolą PlayStation 5, desktopami i notebookami zgodnymi ze standardem PCI-SIG D8.

  wytwarzany dla zwycięzców
  najlepsze wrażenia w trakcie gry. Poprawa losowej efektywności o ponad 55% umożliwia szybsze ładowanie danych gwarantując tym samym najwyższy poziom realizmu na konsoli PS5, a także w grach DirectStorage PC. Futurystyczny zarys radiatora dodaje stylu i kontroluje temperaturę dysku. Teraz dostepny z funkcją podświetlenia RGB.

  Oprogramowanie Samsung Magician

  Wykorzystaj pełnię możliwości modelu 990 PRO. Oprogramowanie Samsung Magician proponuje przyjazną dla użytkownika gamę narzędzi optymalizacyjnych, które zezwalają na uzyskanie maksymalnej sprawności dysku SSD. Zabezpieczaj dane, pobieraj aktualizacje, obserwuj stan dysku i ustawiaj trafne kompilacje podświetlenia LED. Twój osobisty pakiet narzędzi do dysku SSD.

  Pamięć flash nr 1 na świecie
  Doświadcz perfekcyjnej skuteczności i niezawodności, którą zapewnia wyłącznie producent. Zajmująca pozycję globalnego lidera w dziedzinie pamięci Flash od 2003 r. Całe oprogramowanie układowe i wszystkie komponenty, w tym światowej sławy DRAM i NAND Samsung, produkowane są wewnętrznie, co przekłada się na całkowitą kontrolę nad jakością.  EAN: 8806094413748
  Gwarancja: 60 miesięcy
  Kod dostawcy: MZ-V9P1T0CW
  Model: 990PRO Heatsink
  wariant napędu: Wewnętrzny
  pojemność dysku: 1 TB
  szybkość odczytu: 7450 MB/s
  prędkość zapisu: 6900 MB/s
  liczba operacji odczytu IOPS (maks.): 1200 K
  liczba operacji zapisu IOPS (maks.): 1550 K
  Wysokość: 8.2 mm
  Szerokość: 24.3 mm
  Głębokość: 80 mm
  Waga: 28 g


Powiązane zestawienia z nośnikami danych do laptopów:


[TOP6] Bardzo tanie dyski do laptopa 1 tb Samsung ★ Ranking kwiecień 2024 ★

Poniżej prezentujemy, jaki dysk twardy 1 TB Samsung do laptopa jest aktualnie najtańszy. Przygotowany ranking z budżetowymi dyskami do laptopów 1 TB Samsung jest aktualny na kwiecień 2024.

1 ★  Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038)

Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038)
399 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038) - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk SSD 870QVO MZ-77Q1T0BW 1TB (8806090396038)
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  3
 • Cena: od 399 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  większa wydajność Dysk 870 QVO przyspiesza wszystko, co robisz na komputerze. Prędkość odczytu/zapisu na poziomie 560/530 MB/s pozwoli poczuć różnicę przy uruchamianiu systemu, oglądaniu stron i pracy z wymagającymi programami.

  Sprawdzona bezawaryjność szybkość i wytrzymałość to najważniejsze właściwości dysków SSD, dlatego dyski Samsung są wyekwipowane w technologię V-NAND v5, która gwarantuje 3,8 razy dłuższą żywotność w porównaniu z poprzednimi generacjami i nawet do 2880 TBW.

  Dysk 870 QVO w dodatku 3-letnią gwarancję limitowaną maksymalnym TBW. Jeszcze więcej miejsca To, co dzisiaj może wydawać się zbędną inwestycją, jutro może stać się standardem. Gry, filmy, fotografie, programy i system zajmują coraz więcej przestrzeni na dyskach komputerów, dlatego Samsung 870 QVO jest dostępny w najróżniejszych pojemnościach, od 1 TB aż do 8 TB, aby każdy mógł wybrać dysk, dopasowany do swych potrzeb.

  powiększ możliwości i osiągaj więcej 870 QVO to najnowszy produkt Samsung drugiej generacji QLC SSD i największy dysk tego typu, który gwarantuje do 8TB pamięci. Niewiarygodnie zwiększa dotychczasowe możliwości użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów, poprawiając atrybuty pamięci do największej przystępnej pojemności, rozszerzając wydajność sprzętów.

  Nr. 1 na świecie wśród pamięci flash od 2003 Samsung oferuje najwyższą wydajność i bezusterkowość, jaką możesz uzyskać od pamięci flash, od 2003 roku.* Wszystkie oprogramowania i elementy pamięci DRAM i NAND wyprodukowane są we własnym zakresie, zapewniając najkorzystniejszą jakość, której można zaufać.

  *Źródło: informacje IHS Markit z 2 kw. 2003 – 2019 r. Udziały w rynku dostawców NAND wg przychodów. Lepszy pod każdym względem Przy maksymalnym limicie prędkości interfejsu SATA wynoszącym 560/530 MB/s, 870 QVO posiada ulepszoną prędkość i stałą wydajność w porównaniu z poprzednim modelem 860 QVO.

  Inteligentny TurboWrite przyspiesza prędkości zapisu i utrzymuje wysoką wydajność dzięki zwiększonemu buforowi. *Wydajność może się różnić w zależności od wersji oprogramowania wewnętrznego dysku SSD oraz sprzętu i konfiguracji systemu.*Losowa wydajność poprawiona do 13% w losowym czytaniu QD1.*Wydajność ciągłego losowego zapisu poprawiona do 31% *Konfiguracja systemu testowego: Intel® Core i7-7700k CPU@4.20GHz, DDR4 1200MHz 32GB, OS-Windows 10 Pro 64bit, Chipset - ASUS-PRIME-Z270-A.

  Ciesz się maksymalną pojemnością 870 QVO jest dostępny w wersjach 1TB, 2TB, 4TB, a także 8TB, a model 8TB to ewidentnie największa z przystępnych objętości na rynku kart SSD. Dzięki 870 QVO użytkownicy mogą dzisiaj cieszyć się i korzystać z największej mocy obliczeniowej SSD w przystępnej cenie.

  *1 GB = 1 000 000 000 bajtów według IDEMA. Pewna część objętości może być wykorzystana na zapotrzebowania plików systemowych i konserwacji, dlatego rzeczywista pojemność może różnić się od przekazanej na etykiecie artykułu.*dostępne daty mogą się różnić w zależności od objętości.

  bezusterkowy i trwały rewolucyjna pojemność 870 QVO podwaja jego bezusterkowość do 2880 TBW w porównaniu z poprzednim modelem 860 QVO i jest objęta 3-letnią gwarancją limitowaną maksymalnym TBW. Proponuje jeszcze zwiększoną bezusterkowość i stabilną wydajność dzięki ulepszonemu algorytmowi ECC.

  *TBW: Zapisane terabajty.*Gwarantowana TBW: 360 TBW dla modelu 1 TB, 720 TBW dla modelu 2 TB, 1440 TBW dla modelu 4 TB i 2880 TBW dla modelu 8 TB.*Ograniczona gwarancja 3-letnia albo TBW, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

  Więcej danych na temat gwarancji znajduje się w dołączonym oświadczeniu gwarancyjnym.*ECC: kod korekcji błędów. Prosty i komfortowy w obsłudze 870 QVO przeznaczony jest dla każdego, kto posiada komputer stacjonarny lub laptop, który obsługuje typowy 2,5-calowy format SATA.

  Korzystanie z tego dysku SSD jest proste i komfortowe, a podłączenie 870 QVO do gniazda SATA nie stanowi żadnego problemu. W dodatku nowe oprogramowanie do migracji zajmie się resztą, a Ty nie musisz się martwić o nic więcej.

  Oprogramowanie Samsung Magician To nie magia - to nowe, ulepszone oprogramowanie Samsung Magician 6.1, które zapewnia całkowitą kontrolę nad dyskiem SSD. Aplikacja pozwala łatwo zarządzać dyskiem, dzięki szerokiej gamie {pomocn|przydatn)ych narzędzi, które zapewniają terminową aktualizację dysku, monitorują jego stan i prędkość działania, a nawet poprawiają wydajność.

  Sprawdzanie stanu dysku i TBW Monitorowanie wydajności Optymalizacja wydajności Szyfrowanie dysku Aktualizacje Pomoc Podsumowanie cech 870 QVO Pojemność 1TB, 2TB, 4TB, 8TB* Format 2,5 cala Interfejs SATA 6 Gb/s (zgodne z SATA 3 Gb/s, SATA 1.5 Gb/s) Wymiary 100 x 69.85 x 6.8 (mm) Pamięć flash NAND 9XL V-NAND 4bit MLC Odczyt sekwencyjny do 560 MB/s Zapis sekwencyjny do 530 MB/s Temperatura pracy 0-70°C Odporność na wstrząsy 1500G Oprogramowanie zarządzające Samsung Magician Limit TBW (zapisane terabajty) 360/720/1440/2880 Gwarancja 3-letnia ograniczona do maks.

  TBW *Rzeczywista pojemność dysku może być mniejsza (z powodu formatowania, partycji, systemu operacyjnego, aplikacji itd.) Warto wiedzieć Jakie metody szyfrow...


2 ★  Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd

Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd
419 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  SAMSUNG
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk 870 evo 1tb ssd
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  5
 • Cena: od 419 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:
  Najchętniej wybierany dysk SSD na świecie
  Najnowszy model najlepiej sprzedającej się na świecie linii dysków SSD. Dysk 870 EVO w technologii SSD producenta Samsung, proponuje ulepszoną produktywność, bezusterkowość i kompatybilność, by zaspokoić zapotrzebowania każdego, od twórców treści, specjalistów IT, po każdego z nas.*
  * Źródła: serie 850 EVO i 860 EVO, NPD (dane dla USA od stycznia 2015 r. Do kwietnia 2020 r.) I GfK (dane dla UE5 od stycznia 2015 r. Do kwietnia 2020 r., informacje z Chin od września 2018 r. Do kwietnia 2020 r.)
  niespotykana wydajność
  Dysk SSD 870 EVO osiąga maksymalny limit interfejsu SATA wynoszący 560/530 MB / s prędkości sekwencyjnej odczytu/zapisu*. Codzienni użytkownicy mogą dzisiaj radować się SSD o prawdziwie fachowej wydajności. Inteligentny TurboWrite** przyspiesza prędkość zapisu i utrzymuje wysoką efektywność przez długi czas dzięki obszerniejszemu zmiennemu buforowi.
  * Konfiguracja systemu testowego: procesor Intel Core i7-7700K 4,20 GHz, DDR4 1200 MHz 32 GB, system operacyjny - Windows 10 Pro x64, chipset: ASUS PRIME Z270-A. Wszystkie informacje dotyczące skuteczności zostały zmierzone z dyskiem SSD jako pomocniczym. ** wydajność może się różnić w zależności od wersji oprogramowania sprzętowego dysku SSD, a także sprzętu i konfiguracji systemu. Pomiary skuteczności zapisu sekwencyjnego są oparte na technice Intelligent TurboWrite.
  Optymalizacja obliczeń. Technologia TurboWrite
  Wysoką wydajność przy dużych obciążeniach daje obszerniejszy bufor dysku „Intelligent TurboWrite#8221;*. Zapewnia on płynność wymiany informacji pomiędzy wieloma urządzeniami w jednym czasie.
  * rozmiar bufora TurboWrite różni się w zależności od objętości dysku. Dodatkowe dane na temat TurboWrite uzyskać można w serwisie.

  bezawaryjność definiująca branżę
  zapewniając do 2400 TBW* 870 EVO spełnia wiodące w branży standardy bezawaryjności. Obsługuje zadania od rutynowych obliczeń po przetwarzanie video 8K i jest wyposażony w najnowszy kontroler V-NAND i MKX szóstej generacji, który gwarantuje zrównoważone działanie hosta.
  * TBW dla 870 EVO: 150 TBW dla modelu 250 GB, 300 TBW dla modelu 500 GB, 600 TBW dla modelu 1 TB, 1200 TBW dla modelu 2 TB i 2400 TBW dla modelu 4 TB. 5 lat albo TBW, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
  Bardziej kompatybilny aniżeli kiedykolwiek
  Dysk SSD 870 EVO przeszedł testy zgodności z głównymi systemami hostów i aplikacjami, w tym chipsetami, płytami głównymi, NAS i urządzeniami do nagrywania video. Jako najnowszy produkt z najlepiej sprzedającej się na świecie linii EVO, sprawdzona wszechstronność dysku 870 EVO jest kompatybilna z systemami i zadaniami każdego użytkownika.
  * Testy zgodności przeprowadzone z wewnętrznymi firmami Samsung, AMD, MSI, Gigabyte, Synology, QNAP, BlackMagicDesign i ATMOS.
  Bezproblemowe przejście na najnowszy model
  Przejście na 870 EVO jest wyjątkowo proste – starczy, że użytkownik ma komputer PC lub laptop obsługujący typowe urządzenia SATA o wielkości 2,5#8221;. Żeby móc cieszyć się tym arcydziełem technologii SSD, wystarczy podłączyć je do wejścia SATA, a odświeżone oprogramowanie migracyjne zajmie się całą resztą.

  Oprogramowanie Samsung Magician
  Spraw, żeby Twój dysk działał jak magia. Nowe i ulepszone oprogramowanie Samsung Magician 6 sprawi, iż dysk SSD będzie pod kontrolą. Możesz prosto zarządzać dyskiem za pomocą szerokiej gamy przydatnych narzędzi, które pozwalają na bieżąco śledzić najnowsze aktualizacje, kontrolować stan dysku, a choćby rozszerzać jego wydajność.
  • Sprawdzanie stanu dysku i TBW
  • Monitorowanie wydajności
  • Optymalizacja efektywności
  • Aktualizacje
  • Szyfrowanie dysku
  • Pomoc

  Specyfikacja:
  • Producent: Samsung
  • Kod producenta: MZ-77E1T0B/EU
  • Model: 870 EVO
  • Format dysku: 2.5"
  • Grubość [mm]: 6.8
  • objętość dysku: 1 TB
  • Interfejs: SATA III
  • Pamięć podręczna: 1 GB
  • wariant kości pamięci: TLC
  • prędkość odczytu: 560 MB/s
  • szybkość zapisu: 530 MB/s
  • Odczyt Losowy: 98000 IOPS
  • Zapis Losowy: 88000 IOPS
  • Nominalny czas pracy: 1.5 mln godzin
  • TBW (Total Bytes Written): 600 TB
  • Klucz: Nie dotyczy
  • Szyfrowanie sprzętowe: Tak
  • Kontroler: Samsung MJX

3 ★  Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW

Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW
433 zł
Najniższa Cena Online

★ Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Dysk SSD Samsung 870 QVO 1TB (MZ-77Q1T0BW), MZ-77Q1T0BW
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 433 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:
  znaczny dobór artykułów RTV i AGD. Komputery i sprzęt do gamingu. Znajdź coś dla siebie! Wybrane produkty z gratisową dostawą. Poznaj pełną ofertę Sferis! Ekspresowa wysyłka.

4 ★  Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546)

Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546)
494,73 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546) - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  SAMSUNG
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk 980 pro 1tb ssd (8806090295546)
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  5
 • Cena: od 494,73 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  Dysk SSD Samsung 980 PRO 1 TB Nowy poziom efektywności Poznaj super produktywny dysk Samsung SSD 980 PRO z interfejsem PCIe 4.0, który pozwala na szczególnie płynne przetwarzanie danych. Światowy lider w dziedzinie pamięci Flash stworzył najnowszy interfejs, zapewniający dwukrotnie szybszy transfer danych aniżeli PCIe 3.0.

  Jest także wstecznie kompatybilny z tym standardem, co daje mu dopełniającą wszechstronność. Maksymalna prędkość Specjalny kontroler Samsung Elpis Controller wykorzystuje potencjał wszelkich czterech linii PCle, umożliwiając szybkość odczytu danych dochodzącą do 7000 MB/s, czyli 2 razy szybciej niż dyski SSD PDle 3.0 i aż 12,7 razy szybciej aniżeli dyski SSD SATA.

  980 PRO osiąga maksymalne szybkości w sytuacji PCIe 4.0. Sprzęt dla wymagających Samsung SSD 980 PRO został zaprojektowany z myślą o zapalonych graczach i profesjonalnych użytkownikach. Dysk 980 PRO oferuje dużą przepustowość i wysoką efektywność, niezbędną dla najistotniej wymagających gier, programów graficznych, czy analiz danych.

  Użyte kości pamięci V-NAND 3bit MLC oprócz szybkości, wytrzymałości i obszerności ponadto oszczędność energii. Efektywny dysk SSD NVMe M.2 Dysk SSD Samsung 980 PRO ma kompaktowy format M.2 2280, można go więc prosto podłączać do komputerów stacjonarnych i notebooków.

  Dzięki rozszerzonej energooszczędności wyśmienicie też przy tworzeniu wysokowydajnych zestawów komputerowych. Postawione przez Ciebie oczekiwania mogą zostać spełnione! bezawaryjna kontrola cieplna Wysokowydajne dyski SSD głównie wymagają wysokowydajnej kontroli termicznej.

  Aby zapewnić najwyższą sprawność, w dysku SSD Samsung 980 PRO wykorzystano powłokę z niklu, które pomaga zarządzać poziomem nagrzania kontrolera. Z kolei asygnowana warstwa odprowadzająca ciepło zapewnia kontrolę termiczną chipów pamięci NAND.

  Inteligentne rozwiązanie termiczne Za sprawą opracowanego przez Samsung, rewolucyjnego algorytmu kontroli cieplnej, dysk SSD Samsung 980 PRO sam zarządza poziomem nagrzania, by zagwarantować trwałą, bezawaryjną jakość pracy.

  Aby zapobiec wahaniom produktywności dysku, technologia Dynamic Thermal Guard firmy Samsung utrzymuje jego temperaturę na trafnym poziomie. Oprogramowanie Magician Oprogramowanie Samsung Magician pozwoli Ci nadzorować stan i pracę dysku, a także maksymalizować jego produktywność.

  Będziesz mógł na dodatek w prosty sposób zarządzać swymi prywatnymi i tajnymi danymi i bronić je. W dodatku, kiedy tylko pojawi się nowa aktualizacja oprogramowania, zostaniesz o tym poinformowany, żeby Twój dysk SSD Samsung 980 PRO zawsze działał z maksymalną wydajnością.

  Pamięć flash nr 1 na świecie Doświadcz doskonałej efektywności i niezawodności, którą wyłącznie zagwarantuje producent zajmująca od 2003 r. Pozycję światowego lidera w dziedzinie pamięci flash. Całe oprogramowanie układowe i wszystkie komponenty, w tym światowej sławy DRAM i NAND Samsung, produkowane są wewnętrznie, co przekłada się na całkowitą kontrolę nad jakością.

  Poznaj niesamowitą jakość z dyski...


5 ★  Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848

Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848
455,99 zł
Najniższa Cena Online

★ Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848 - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Dysk SSD Samsung 990 EVO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe, 2_707848
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 455,99 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  uwydatniająca się prędkość

  Model 990 EVO proponuje obszerniejsze prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego (do 5 000 i 4 200 MB/s) oraz losowego (do 700 i 800 K IOPS), czyli o 43% więcej niżeli w 970 EVO Plus 2TB. Krótszy czas wymogi na gry i prędki dostęp do znacznych plików.

  nowoczesna efektywność energetyczna

  Długi czas pracy. Dzięki niezwykłej poprawie produktywności energetycznej o 70% w porównaniu z poprzednim modelem można pracować dłużej, nie martwiąc się o naładowanie akumulatora. Dodatkowo, obsługuje tryb Modern Standby, dzięki czemu można pozostać w łączności z Internetem i nadal otrzymywać powiadomienia nawet w stanie niskiego zużycia energii.

  Inteligentne zarządzanie energią cieplną

  Etykieta rozpraszająca ciepło na dysku 990 EVO pomaga kontrolować temperaturę chipa NAND. Najnowocześniejszy algorytm kontroli temperatury firmy Samsung w połączeniu z funkcją Dynamic Thermal Guard zagwarantuje stałą i niezawodną efektywność. To skuteczność ma być wysoka, a nie temperatura dysku.

  Aplikacja Samsung Magician

  sprawia, iż dysk SSD działa magicznie. Narzędzia optymalizacyjne aplikacji Samsung Magician najlepszą efektywność dysku SSD. To bezpieczny i nietrudny sposób na migrację wszelkich informacji w celu wymiany dysku SSD Samsung. Chroni cenne dane, obserwuje stan dysku i pobiera najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego.

  postępowość w praktyce

  Pamięci flash NAND producenta Samsung od dziesięcioleci zasilają przełomowe technologie, które zmieniły każdy aspekt naszego codziennego życia. Technika flash NAND została także zastosowana w naszych dyskach SSD i stanowi silny impuls dla kolejnych innowacji.  EAN: 8806095300276
  Gwarancja: 60 miesięcy
  Kod dostawcy: MZ-V9E1T0BW
  Model: 990EVO
  wariant napędu: Wewnętrzny
  objętość dysku: 1 TB
  prędkość odczytu: 5000 MB/s
  szybkość zapisu: 4200 MB/s
  liczba operacji odczytu IOPS (maks.): 700 K
  liczba operacji zapisu IOPS (maks.): 800 K
  Wysokość: 2.38 mm
  Szerokość: 22 mm
  Głębokość: 80 mm
  Waga: 9 g

6 ★  Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652

Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652
467 zł
Najniższa Cena Online

★ Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652 - opis i dane techniczne ★

Krótki opis dysku do laptopa - rozwiń / zwiń
 • Marka dysku:  Samsung
 • Nazwa dysku:  Samsung Dysk Portable T7 1TB USB3.2 GEN.2 czerwony, 1_731652
 • Segment komputerowy: Wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde do laptopów/notebooków
 • Ilość ofert:  1
 • Cena: od 467 zł
 • Charakterystyka / Opis dysku:

  parametry główne błyskawiczny transfer informacji Kompaktowa i wytrzymała obudowa Zabezpieczenie informacji hasłem zaawansowana technika z portem USB 3.2 gen.2 instynktowne oprogramowanie szeroki zakres kompatybilności Poznaj dysk przenośny PSSD T7 Poznaj dysk przenośny PSSD T7, który zaskoczy Cię swoimniewielkim rozmiarem,wktórym zawarta jest ogromna ilość pamięci.na dodatek urządzenie jestkompatybilne z komputerami PC, Mac i sprzętem przenośnym oraz jest choćby 9,5 razy szybszy od zewnętrznych dysków przenośnych HDD.

  T7 kryje w sobie najwyższą jakość dzięki zastosowanym w niego podzespołom i całemu oprogramowaniu, w tym wysoko uznane globalnie pamięci DRAM i NAND, które są wytwarzane poprzez producenta Samsung - czołowego producenta pamięci flash*.

  Bezpieczeństwo zapewni Ci możliwość ustawieniahasła,które będzie chroniło zawarte w nim pliki. * Źródło: informacje IHS Markit z II kwartału 2019 r: udział rynkowy dostawców NAND w rynku przychodów. Prędki i kompatybilny Współpraca z wieloma urządzeniami Dysk PSSD T7 jest kompatybilny w wieloma urządzeniami.

  bezproblemowo możesz podłączyć go do komputerów PC, Mac,sprzętów z Androidem, konsoli do gier i nie tylko*, dzięki temu w dowolnym miejscu i czasie uzyskasz dostęp do swych plików. Do zestawu załączone są ponadto: kable USB typu C na C i typu C na A**.

  * Kompatybilność z urządzeniami - hostami może się różnić. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać przeformatowania T7. Listę kompatybilnych maszyn wyszukasz na stronie www.samsung.com/support. ** T7 jest kompatybilny z USB 3.0 i USB 2.0.

  Jeszcze szybszy transfer informacji Dzięki momentalnej szybkości USB 3.2 Gen 2 możesz przesyłać pliki nawet o wielkiej obszerności w zaledwie kilka sekund.zaimplementowana technologia PCIe NVMe umożliwia prędkość odczytu/zapisu wynoszącą do 1050/1000 MB/s*, cosprawia, że T7 jest prawie dwa razy szybszy niż jego poprzednik T5**.

  * efektywność może się różnić w zależności od konfiguracji hosta. By osiągnąć maksymalną prędkość odczytu/zapisu odpowiednio do 1050/1000 MB/s, urządzenie hosta i kable połączeniowe muszą obsługiwać USB 3.2 Gen 2 i tryb UASP muszą być włączone.

  ** Na podstawie wyników testów wewnętrznych w porównaniu do zewnętrznego dysku twardego Samsung 1 TB (HX-MTD10EA). Konfiguracja systemu testowego: ASUS Z370 ROG MAXIMUS X APEX (USB 3.2 Gen 2 Type-C), Intel® Core Procesor i7-8700K przy 3,70 GHz (Coffeelake), OS-Windows 10 RS6.

  potężna i wytrzymała kompozycja Ciesz się istotnie solidną i wytrzymałą obudową PSSD T7, która nie posiada ruchomych części, a metalowa budowa sprawia, że T7przetrwa upadek z wysokości choćby 2 metrów*.

  na dodatek, dysk objęty jest 3-letnią gwarancją. * Wewnętrzny test uderzenia na skutek upadku przeprowadzono w warunkach kontrolowanych. Żeby uzyskać więcej danych na temat gwarancji, odwiedź stronę www.samsung.com/support Bezpieczeństwo danych Nie martw się o bezpieczeństwo plików prywatnych.

  Dysk T7 wykorzystuje szyfrowanie 256 AES,dzięki któremu do odczytania plików niezbędna jest znajomość klucza, którym w przypadku dysku przenośnego PSSD T7 jest ustawione poprzez Ciebie hasło. Wytworny i kompaktowy Aluminiowy dysk przenośny T7 jestlekki i smukły,ponadto idealnie mieści się w rąk,dzięki swej wielkości, która przypomina kartę kredytową.

  dostosowany do Twoich potrzeb PSSD T7 jest przystępny w trzech wariantach pojemnościowych: 500 GB, 1 TB, 2 TB. Wybierz spośród trzech wersji kolorystycznych: tytanowej szarości, indygo (niebieskim) lub metalicznej czerwieni*.

  * Opcje odcieni różnią się w zależności od pojemności pamięci. 1 GB = 1 000 000 000 bajtów, TB = 1 000 000 000 000 bajtów. Komputer może wykazać niższą objętość z powodu użycia innego standardu pomiarowego.

  zawsze gotowy do pracy Najnowsze oprogramowanie Najnowsze oprogramowaniedla komputerów PC i Mac, w które został wyekwipowany dysk T7 pomaga łatwo skonfigurować hasło oraz uzyskać aktualizacje oprogramowania*.

  Aby korzystać z dysku na smartfonach i tabletach z Androidem pobierz specjalnie wytwarzaną do tego aplikację przenośną**. * Oprogramowanie wymaga systemu Windows 7 albo nowszych, Mac OS X 10.10 albo nowszych, Android 5.1 (Lollipop) lub nowszych.

  Starsze wersje systemów operacyjnych Windows, Mac i Android mogą nie być obsługiwane. ** Aktualizacja oprogramowania sprzętowego wymaga połączenia z komputerem PC lub Mac i połączenia internetowego.

  Aplikacja na Androida przystępna w Google Play. Kontrola termiczna Nigdy nie martw się o przegrzanie. Z Dynamic Thermal Guard i ePCM dysk PSSD T7 został zaprojektowany tak,automatycznie utrzymywać adekwatną temperaturę* pracy choćby przy wielkich prędkościach.

  * T7 utrzymuje stałą temperaturę pokrywy poniżej 45 poziomów, zgodnie z normami jakości Samsung dotyczącymi zarządzania ciepłem i bezpieczeństwa. W opakowaniu Samsung dysk mobilny PSSD T7 o wybranej pojemnościInstrukcja obsługiKabel USB 3.2 USB-C na CKabel USB 3.2 USB-C na A Porównaj mobilne dyski PSSD Samsung Dysk przenośny PSSD T7 Dysk mobilny PSSD T5 pojemność 500 GB, 1 TB, 2 TB 250 GB, 500...Powiązane zestawienia z nośnikami danych do laptopów:


Podsumowanie, czyli jaki dysk twardy 1 TB Samsung do laptopa najlepszy?

Aktualizacja – kwiecień 2024.


[TOP 3] Najchętniej kupowane dyski do laptopa 1 tb Samsung


[TOP 3] Najtańsze dyski do laptopa 1 tb Samsung


Powiązane zestawienia z nośnikami danych:


Rekomendowane dyski twarde 1 tb do laptopów [Ranking kwiecień 2024 ]

Nadal bez nośnika danych? Powyższe zestawienia nie sprostały oczekiwaniom? Polecamy zatem alternatywny ranking dobrych dysków 1 TB do laptopa i notebooka.


Polecamy nasz poradnik zakupowy oraz zestawienie: Jaki dysk do laptopa/notebooka najlepszy? Ranking 12 modeli.


Nasze FAQ o dyskach 1tb Samsung do laptopa

1★ Gdzie szukać opinii na temat dysków 1 TB Samsung do laptopów?

Znajdujące się w rankingach propozycje z dyskami do laptopów 1 TB Samsung odświeżamy na bieżąco, wraz ze specyfikacją techniczną oraz opiniami Kupujących.

2★ Jaki dysk twardy 1 TB Samsung do laptopa najlepszy? Który wybrać?

Poszukując dobrych dysków 1 TB Samsung do laptopów warto zapoznać się z powyższymi zestawieniami, tworzonymi na bazie zainteresowań, opinii oraz doświadczeń kupujących. Sprawdźmy przed zakup, czy dysk twardy 1 TB Samsung do laptopa będzie odpowiedni do naszego sprzętu.

3★ Jakie dyski do laptopa 1 tb Samsung są najchętniej polecane?

Przygotowane zestawienia z dyskami do laptopów 1 TB Samsung zostały opracowane w oparciu o dane ze sklepów online, na podstawie zainteresowań Użytkowników. Najlepsze w rankingach dysków 1 TB Samsung do laptopów to produkty często rekomendowane.

Jaki dysk / nośnik wybrać? Inne poradniki i rankingi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.