Dysk SSD Samsung do 256 GB

Dysk SSD Samsung 850 Evo SATA IIIBiorąc pod uwagę aktualną ofertę rynkową Samsunga w kategorii dysków twardych zdecydowanie większe pole manewru mają zwolennicy nośników półprzewodnikowych SSD.

Mamy tutaj do wyboru napędy zewnętrzne podłączane do laptopa czy też komputera stacjonarnego za pomocą interfejsu USB 3.0, dyski wewnętrzne do laptopów czy też komputerów stacjonarnych o formacie 2,5 cala – z typami złącza SATA czy też micro SATA (z reguły jest to nowsza wersja w postaci interfejsu SATA III o większej przepustowości), wpinanymi w złącze PCI-E na płycie głównej oraz najnowszym typem M.2 dla procesorów najnowszej generacji (sprawdzajmy specyfikację naszej płyty głównej, czy posiada ona złącze M.2).

Najpopularniejszymi i najczęściej kupowanymi nośnikami są dyski SSD podpinane pod złącze SATA III. Można je zamontować w praktycznie dowolnym modelu laptopa czy też komputera stacjonarnego. Bez problemu powinien poradzić sobie także z nowym napędem starszy sprzęt z podeszłymi już interfejsami SATA I i SATA II (w złączach SATA obowiązuje kompatybilność wsteczna) – jedyne ograniczenie to mniejsza wydajność takiego dysku na starszych interfejsach ze względu na ich mniejszą przepustowość.

W Samsungach montowane są kości TLC 3D V-NAND lub MLC NAND z technologią 40-nanometrową. Przy danych technicznych konkretnego modelu widnieje również informacja o niezawodności MTBF, wyrażonej w godzinach (średnio 1-1,5 mln h). Okres gwarancyjny waha się od 2 do nawet 10 lat.


Jaki dysk SSD Samsung do 256GB?

Dysk Samsung 850 EVO M.2Ze względu na nadal wysoki koszt zakupu dysków SSD i Samsung nie jest tutaj wyjątkiem. Standardowa konfiguracja to napęd SSD na system operacyjny oraz pojemniejszy nośnik na magazyn danych. Przez to wystarczy nam w zupełności półprzewodnikowy “SSD-ek” o pojemności do 250 lub 256GB.

Osiągi dysków SSD Samsunga zależą w dużej mierze od zastosowanego łącza. Te oferowane z interfejsem SATA mogą się pochwalić osiągami na poziomie średnio 500-520 MB/s prędkości odczytu oraz 480-500 MB/s szybkości zapisu. Jeszcze lepsze parametry oferują dyski z interfejsem PCI-E, natomiast prawdziwymi demonami prędkości są napędy SSD z interfejsem M.2 z możliwościami sięgającymi ponad 2 GB/s prędkości odczytu i ponad 1,5 GB/s prędkości zapisu.


Dyski SSD Samsung do 256GB

Poniżej znajdują się aktualnie oferowane dyski SSD marki Samsung o pojemności do 256 GB. Zestawienie obejmuje nośniki zarówno z interfejsem SATA, jak i M.2.


Jaki dysk / nośnik wybrać? Inne poradniki i rankingi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *