Dysk HDDPeryferia PC

Dysk twardy Samsung
Rankingi z 03 marca 2024

Samsung w swojej bardzo obszernej ofercie produktów nie zapomniał również o miłośnikach dysków HDD. W zależności od preferencji oraz aktualnych zapotrzebowań możemy otrzymać następujące typy nośników:

  • klasyczne laptopowe napędy o formacie 2,5 cala,
  • dyski zewnętrzne o formacie 2,5 i 3,5 cala.

W ofercie natomiast nie znajdziemy obecnie dysków 3,5-calowych wewnętrznych przeznaczonych do komputerów stacjonarnych. Z powodu braku nośników HDD tego formatu można spokojnie zaadaptować na potrzeby „stacjonarki” dysk laptopowy 2,5 cala. Pamiętajmy, aby stabilnie zakotwiczyć go w obudowie (kieszenie oraz wnęki przeznaczone są dla standardowych 3,5-„calówek”).


Dyski twarde Samsung 2,5 cala

Dyski twarde wewnętrzne SamsungDedykowane do laptopów oraz notebooków nośniki mogą być również z powodzeniem montowane w standardowych komputerach stacjonarnych. Jednak zdecydowana większość z nich montowana jest w mobilnych urządzeniach. Jak na napęd wewnętrzny przystało dyski Samsunga wyposażone są w interfejs SATA – SATA II (przepustowość łącza 3,0 GBit/s) lub nowszy SATA III (przepustowość łącza 6,0 GBit/s).

Nośniki laptopowe Samsunga posiadają prędkość obrotową 5400 rpm (jak zdecydowana większość dysków HDD 2,5 cala). Zakres pojemności – niezwykle rzadko spotkać można egzemplarze mające poniżej 500GB, zdarzają się napędy dysponujące pojemnościami 1TB i więcej.


Oferty producenta Samsung => Dyski twarde SSD do 256 GB


Jeżeli chodzi natomiast o dyski Samsunga HDD w formacie 3,5 cala, na nowe nośniki nie mamy co liczyć – pozostaje nam zakup używanych napędów lub też tych z poprzedniej generacji.

Alternatywą dla tradycyjnych dysków talerzowych są szybkie dyski SSD, które nie posiadają elementów ruchomych. Oferują one znacznie większą wydajność, jednak musimy się liczyć niestety z większym wydatkiem. W ofercie Samsunga na czoło wysuwają się przede wszystkim wersje EVO oraz PRO – dostępne zarówno z interfejsem SATA, jak i na złącze M.2 PCI-E.

Dyski twarde Samsung 2,5″ RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych wewnętrznych dysków twardych marki Samsung. Ranking uwzględnia modele HDD i SSD, jest również aktualizowany na bieżąco.


Dyski zewnętrzne od Samsunga

dysk zewnętrzny Samsung

W ofercie Samsunga znaleźć można również dyski o formacie 2,5 i 3,5 cala występujące jako urządzenia peryferyjne podłączane za pomocą interfejsu USB (najczęściej jest to nowszy typ USB 3.0, cechujący się większą przepustowością w stosunku do USB 2.0 oraz kompatybilnością wsteczną).

Zakres pojemności nośników zewnętrznych – w ofercie królują egzemplarze mające przynajmniej 1TB powierzchni magazynowej, chociaż zdarzają się także mniejsze dysponujące pojemnością 500GB.

Dyski zewnętrzne Samsung RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych przenośnych dysków twardych marki Samsung. Ranking uwzględnia modele HDD i SSD, jest również aktualizowany na bieżąco.


Jaki dysk / nośnik wybrać? Inne poradniki i rankingi

2 komentarze do “Dysk twardy Samsung

  • Dobre dyski, świetne transfery (zwłaszcza na na złącze m.2). Do codziennego użytku mi osobiście w zupełności wystarczają zwykłe pod sata – 850 pro 128gb ma u mnie 568 mb/s odczytu i 510 mb/s zapisu, także nie narzekam 🙂 Ten dysk mam już ponad 3 lata 🙂 Drugi to 850 evo do starego lapka, który ma tylko sata II, ale przeskok między ssd a wcześniejszym hdd to niebo a ziemia.

    Odpowiedz
  • Samsungi rządzą, świetne dyski, z ssd mam 850 evo i 850 pro (oczywiście na sata). Mój stary laptop dostał drugie życie normalnie, natomiast stacjonarka śmiga elegancko 🙂 No i ta długość gwarancji – modele pro aż do 10 lat od producenta dostają 🙂 Jednym słowem – polecam 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.