Karty pamięci

Karta pamięci 16GB
Rankingi z 20 lipca 2024

W dobie coraz to bardziej zaawansowanych wymogów technologicznych cyklicznie zwiększają się oczekiwania względem popularnych nośników danych. Nie inaczej jest w przypadku kart pamięci, gdzie pojemność rzędu przynajmniej 16GB nikogo już nie szokuje.

Co należy brać pod uwagę, gdy zdecydujemy się już na taką właśnie pojemność? Jakim parametrem głównie należy się kierować?

karta pamięci Samsung SDHC Class 10 16GB
karta pamięci Samsung SDHC Class 10 16GB
Oznaczenia producentów dotyczące klasy szybkości bywają różne, dlatego warto sprawdzić w przypadku każdego z nich odpowiadający jej przelicznik. Obecnie dzięki wprowadzeniu na rynek nowszych generacji kart pamięci możliwe jest osiąganie przez nie prędkości odczytu powyżej 100 MB/s. Generacja UHS-I dzięki zwiększonej szybkości magistrali umożliwia odczyt nawet do 104 MB/s, natomiast UHS-II potrafi osiągnąć nawet 321 MB/s. Starsze typy natomiast pozwalały dojść jedynie do maksimum 25 MB/s. Powoli również oznaczenia Class 2 do Class 10 zastępowane są przez U1 do U3.


Karty pamięci CompactFlash (CF) 16GB RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych kart pamięci CompactFlash (CF) o pojemności 16GB.


Podstawą wydajności samej karty pamięci jest oczywiście jej szybkość zapisu oraz odczytu – im większa, tym lepiej. Oczywiście przy normalnym użytkowaniu w zupełności wystarczy nam taka oferująca przynajmniej 20 MB/s. Oczywiście zwracajmy uwagę na sam typ karty – oprócz standardowego SDHC (karty do 32GB pamięci) możemy również natrafić na najdłużej stosowany na rynku CompactFlash (CF), stosowany m.in. w aparatach cyfrowych czy też urządzeniach telekomunikacyjnych.


Karty pamięci SDHC 16GB RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych kart pamięci SDHC o pojemności 16GB.


Jaki dysk / nośnik wybrać? Inne poradniki i rankingi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.