Peryferia PC

Pendrive 64GB
Rankingi z 14 czerwca 2024

Pendrive o pojemności 64GB pozwala już na magazynowanie naprawdę sporej ilości danych, w tym filmów HD, dużej partii muzyki, a także dużych rozmiarowo plików instalacyjnych wymagających gier. O ile taka pojemność powinna być wystarczająca nawet dla bardziej wymagającego użytkownika, o tyle nie każdy nośnik Flash Drive będzie dla niego odpowiedni. Ilość miejsca na nośniku to nie wszystko.


Czego powinniśmy oczekiwać po Pendrive 64GB?

Mamy już wybraną konkretną pojemność, jaką powinna mieć nasza pamięć Flash Drive. Teraz skupmy się na pozostałych istotnych aspektach …

Pamięć przenośna to wygodny i szybki sposób na dostęp do ważnych dla nas danych. Na zdjęciu Pendrive PNY 64GB z szybkim interfejsem USB 3.0.
Pamięć przenośna to wygodny i szybki sposób na dostęp do ważnych dla nas danych. Na zdjęciu Pendrive PNY 64GB z szybkim interfejsem USB 3.0.

Interfejs
Nośniki Flash Drive oferowane są ze złączami pod porty USB, przy czym najczęściej spotykane to USB 3.0 i USB 2.0. Pierwszy wspomniany interfejs oferuje wyższą przepustowość, dzięki czemu nie będzie on w żaden sposób ograniczał możliwości napędu Pendrive. Dotyczy to jednak przede wszystkim tych droższym odmian Flash Drive, gdyż ich zdecydowana większość posiada parametry zapisu/odczytu zdecydowanie niższe niż maksymalna przepustowość starszego USB 2.0 (port USB 3.0 oferuje transfer do 5 Gbit/s, podczas gdy USB 2.0 tylko 480 Mbit/s). W ofertach znajdują się również Flash USB Pendrive z interfejsem USB 3.1 (największa przepustowość – aż do 10 Gbit/s) oraz dodatkowym microUSB. Kompatybilność wsteczna jest natomiast ważną zaletą portów USB.


Pendrive 64GB RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych nośników pendrive o pojemności 64GB, aktualizowane na bieżąco.


Gwarancja
Stawiajmy na produkty uznanych marek, które posiadają przynajmniej 3 lata gwarancji. Topowe modele dysponują często 5-letnim jej okresem.

Prędkość zapisu/odczytu
W tym przypadku częstym standardem są nośniki Pendrive dysponujące zapisem na poziomie 10-20 MB/s i odczytem na poziomie 20-30 MB/s. Topowe modele oferują szybkości niekiedy przewyższające dyski HDD i przybliżające się do dysków SSD. W przypadku luksusowych Pendrive’ów 64GB płacimy niestety z reguły za zastosowane materiały wykończeniowe, a nie za parametry wydajnościowe.

Wspierane systemy operacyjne
Standardem jest obsługa systemów operacyjnych takich jak MacOS X, Windows Vista, Windows 8, Windows 2000, Windows 7 oraz Windows XP.

Dodatkowe funkcje
Jeżeli chcemy dodatkowo zabezpieczyć nasze dane, warto zakupić Pendrive z szyfrowaniem zawartości. Inne spotykane funkcje to aplikacje do odtwarzania i konfigurowania muzyki oraz filmów, autorskie rozwiązania producentów zarządzające miejscem na dysku przenośnym itp.


Ile zapłacimy za Pendrive 64GB?

Wachlarz cenowy jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Budżetowe warianty Flash Drive USB o jak najbardziej akceptowalnych dla przeciętnego użytkownika parametrach znajdziemy spokojnie za cenę poniżej 100 zł, natomiast za te najbardziej ekskluzywne – często kilka tysięcy zł. Przy zakupie warto zastanowić się nad wyborem modelu wyposażonego zarówno w standardowy port USB 3.0/2.0, jak i microUSB.

Jako dodatkowe urządzenie przenośne Pendrive o pojemności 64GB wystarczy w zupełności na dodatkowy magazyn najważniejszych danych lub nośnik zawierający dokumenty i pliki, które chcemy mieć zawsze pod ręką do wglądu.


Pendrive 64GB z USB 3.1 RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych nośników pendrive o pojemności 64GB z interfejsem USB 3.1, aktualizowane na bieżąco.


Jaki dysk / nośnik wybrać? Inne poradniki i rankingi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.