Karty pamięci

Memory Card są najczęściej wykorzystywane w urządzeniach przenośnych, takich jak telefony czy aparaty cyfrowe. Obecnie produkowane karty pamięci korzystają z technologii Flash. W zależności od formatu mogą się one znacząco różnić pod względem pojemności. Zwykła karta SD jest w stanie pomieścić do 2GB danych. W przypadku SDHC możemy tutaj dysponować pojemnością już do 32GB, natomiast największe możliwości magazynowania danych daje nam karta SDXC, która pozwala na przechowanie do 2TB (w zależności od modelu).

Przy wyborze karty pamięci ważna jest kompatybilność sprzętowa – nie każdy telefon czy też aparat mogą obsługiwać dany format karty. Przed zakupem upewnijmy się o możliwościach naszego sprzętu pod kątem instalacji i konfiguracji kart pamięci.

Karty pamięci

Karta pamięci 8GB

Potrzeba szybkiego dostępu do wolnej przestrzeni magazynowej powoduje, że coraz więcej osób zwraca uwagę na mobilność oferowanych przez producentów rozwiązań.

Read More
Karty pamięci

Karta pamięci microSD

Obecnie produkowane karty microSD oferowane są w kilku typach wariantów. Standardowa karta microSD oferuje pojemność maksymalnie do 2GB, z kolei

Read More
Karty pamięci

Karta pamięci 16GB

W dobie coraz to bardziej zaawansowanych wymogów technologicznych cyklicznie zwiększają się oczekiwania względem popularnych nośników danych. Nie inaczej jest w

Read More