Serwery Dell uzupełnione o dysk SAS
Rankingi z 04 października 2024
Wiele firm każdego dnia wykorzystuje ogromne ilości danych. Ich przepływ pomiędzy poszczególnymi urządzeniami musi być sprawy i szybki. Serwery Dell są zatem obowiązkowym wyposażeniem miejsc, którym zależy na zwiększeniu wydajności wykonywanych czynności.
Wiele firm każdego dnia wykorzystuje ogromne ilości danych. Ich przepływ pomiędzy poszczególnymi urządzeniami musi być sprawy i szybki. Serwery Dell są zatem obowiązkowym wyposażeniem miejsc, którym zależy na zwiększeniu wydajności wykonywanych czynności. Czołowy producent tego typu sprzętu oferuje nam wiele modelów do wyboru, zanim jednak zdecydujemy się na zakup odpowiedniego, warto zapoznać się ze specyfiką każdego z nich.
Dlaczego warto zainwestować w serwer?
W zależności od wielkości firmy może ona wymagać posiadania sprzętu o określonych cechach. Im większy podmiot, tym ilość gromadzonych danych zwiększa się. Serwer Dell R340 przeznaczonych jest dla małych oraz średnich firm. Oprócz zwiększenia wydajności, a tym samym przyspieszenia wykonywanych czynności, urządzenie zabezpiecza przechowywane w jego obrębie informacje. Doskonale sprawdzi się zatem w urzędach bądź prokuraturach, które pracują na danych wrażliwych. Serwer rack o niewielkiej budowie dedykowany jest szafom serwerowym, w które wyposażone są zazwyczaj pomieszczenia zwane serwerowniami. Dodatkowo istnieje możliwość uzupełnienia urządzenia o dyski zewnętrzne SCSI/SAS/SATA lub fibre channel.
Model tego typu posiada procesor Intel Xeon E2100 oraz pamięć operacyjną 2666 MHz. Kompaktowa obudowa pozwala na zastosowanie aż do 8 dysków 2,5-calowych. Serwery Dell tworzone są ze szczególną dbałością o każdy szczegół. Podczas produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu sprzęt wykorzystywany może być nawet w najbardziej wymagających środowiskach.
Czym są dyski SAS?
Dysk SAS jest natomiast uzupełnieniem serwerów, dlatego też decydują się na niego firmy, które posiadają już w swojej siedzibie urządzenia tego typu. Dyski Serial Attached SCSI odróżnia od tradycyjnych dysków NLSAS oraz SATA większa wydajność i skuteczność – niezależnie od ciężaru obciążenia. Cechują się one większą prędkością obrotu talerza (10 000 obrotów na minutę, jak i 15 000 obrotów na minutę), niezawodnością (przewidywany czas pomiędzy możliwymi awariami MTBF, Mean Time Between Failures, określany jest na poziomie 182 lat) oraz rozmiarem (istnieje możliwość wyboru spośród modeli o wymiarach 3,5 cala bądź 2,5 cala).
Dyski SAS to doskonały wybór dla firm, które pracują na dużych ilościach danych, a zależy im na szybkim do nich dostępie w każdej chwili. Mogą być użytkowane w urzędach, prokuraturach, sądach, szpitalach, uniwersytetach czy międzynarodowych korporacjach. Sprawdzą się zatem w każdym miejscu, niezależnie od jego charakteru.