Karty pamięci

Karta pamięci 8GB
Rankingi z 16 czerwca 2024

Potrzeba szybkiego dostępu do wolnej przestrzeni magazynowej powoduje, że coraz więcej osób zwraca uwagę na mobilność oferowanych przez producentów rozwiązań. Kompaktowy sprzęt taki jak telefon czy też tablet dzięki swoim gabarytom znakomicie sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach.

Chcąc zapisać ważne dane i mieć do nich błyskawiczny dostęp decyzja o zakupie pojemnej karty pamięci jest naturalnym odruchem. Coraz lepsze jakościowo nagrania wideo czy też zdjęcia powodują, że obecnie 8GB pojemności dla karty SDHC jest już bardzo popularnym standardem, dzięki czemu potencjalny klient ma bardzo szerokie pole manewru. Zatem na jaką kartę pamięci 8GB postawić? Czym się kierować?

Karta pamięci SanDisk microSDHC 8GB Class 4

Karty pamięci o pojemności 8GB oferowane są w różnych formatach SDHC – kartach o pojemności w przedziale od 4GB do 32GB. Przy wyborze należy zapoznać się ze specyfikacją naszego sprzętu, czy umożliwia on obsługę tego typu memory card. Przede wszystkim należy wziąć pod lupę starszy sprzęt.


Typy i pojemności kart pamięci

Karta SD Karta miniSD Karta microSD Pojemność karty pamięci
SDHC karta pamięci SDHC karta pamięci miniSDHC karta pamięci microSDHC 8GB

Do codziennych zastosowań klasa szybkości nie będzie miała większego znaczenia. W przypadku bardziej profesjonalnych zastosowań kupowane są z reguły karty pamięci o większej niż 8GB pojemności. Podstawowa Class 2 to przede wszystkim standardowe nagrywanie, kolejne klasy – aż do Class 10 – umożliwiają szybki zapis oraz odczyt wideo o wysokiej rozdzielczości, na samym szczycie są obecnie UHS Class 1 i 2. Zwracajmy natomiast uwagę na fakt, że producenci stosują często własne oznaczenia dla klasy szybkości, która stanowi informację odnośnie oferowanej przez kartę minimalnej prędkości odczytu. Klasy 10 są popularnymi nośnikami w przypadku kart pamięci o pojemności 8GB.

Różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi modelami kart pamięci o pojemności 8GB są spore – za najtańsze zapłacimy kilkanaście zł, podczas gdy najdroższe produkcje kosztują ponad 100 zł.


Karty pamięci 8GB RANKING

Zestawienie obejmuje najchętniej wybierane karty pamięci SDHC o pojemności 8GB.


Jaki dysk / nośnik wybrać? Inne poradniki i rankingi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.